Miło nam poinformować, że w dniu wczorajszym tj. 11 grudnia 2018r. rozpoczęliśmy pierwsze, bezpłatne szkolenia w ramach projektu CYFROWA GMINA PODEDWÓRZE.
    Grupa 10 osób pod kierunkiem instruktora kompetencji cyfrowych Pana Grzegorza Lisa rozpoczęła szkolenie z modułu „Rodzic w Internecie”.

W ramach tego modułu uczestnicy zapoznają się m.in. jak być przewodnikiem dziecka w zakresie bezpiecznego i „mądrego” korzystania z sieci, jak reagować na sytuacje zagrożenia i zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci. Poznają również źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, podstawowe usługi e-administracji dedykowane rodzinom (Karta Dużej Rodziny, Rodzina 500+) oraz wiele innych przydatnych zagadnień. Wśród materiałów szkoleniowych uczestnicy otrzymali m.in. teczkę konferencyjną i pamięć USB. Skorzystali również z obiadokolacji oraz stolika kawowego.
     Dziś 12-go grudnia drugi a zarazem ostatni dla tej grupy dzień szkoleniowy.

Dodatkowe informacje