„Hej kolęda, kolęda…”

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Ksiądz Jan Twardowski odpowiada na te pytania w jednym ze swych wierszy:

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

W dniu 24 stycznia 2016 r. w świetlicy wiejskiej w Podedwórzu odbyło się spotkanie „Hej kolęda, kolęda…” zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu.

Niedzielne popołudnie stało się okazją do wspólnego śpiewania mieszkańców gminy Podedwórze oraz zaproszonych gości.

W świątecznej atmosferze kolędy zaśpiewali: dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu pod kierunkiem pani Zenobii Demczuk oraz zespoły ludowe „Wrzeciono” z Podedwórza pod kierownictwem pani Jolanty Burzec i „Rumenok” z Hołowna pod kierownictwem pani Moniki Mazurek. Gościnnie wystąpili: Julia Milanowicz z Koczerg oraz chór z parafii unickiej pw. Św. Nikity w Kostomłotach. W repertuarze występujących były zarówno utwory tradycyjne, jak i te mniej znane. Po wspólnym kolędowaniu, uczestnicy obejrzeli krótką część artystyczną z okazji Dnia Babci i Dziadka, w której wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy wiejskiej w Podedwórzu. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, przygotowanym przez Radę Sołecką i członków Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego w Podedwórzu.