Szanowni Państwo,

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zaprasza do udziału w trzeciej edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!”. Konkurs polega na stworzeniu najlepszego filmu promującego region lubelski. Jest to doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności twórcze i podzielić się historią naszego regionu z szeroką publicznością.

Celem konkursu jest promowanie lokalnej kultury, tradycji oraz piękna krajobrazu, który otacza naszą społeczność. Filmy powinien być zarówno inspirujący, jak i edukacyjny, ukazujący różnorodność i unikalność naszego regionu.

Zasady konkursu są następujące:

1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich twórców: amatorów, profesjonalistów i miłośników filmu, bez ograniczeń wiekowych ( osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców / opiekunów )
  2. Filmy muszą być związane z lokalną tematyką regionalną.
  3. Konkurs ma dwie kategorie:
    a) film trwający do 15 sekund,
    b) film trwający od 15 sekund do 3 minut.

Nagrodzone Filmy będą wykorzystane do promocji Regionu Lubelskiego w Polsce i za granicą.

Jeśli chcieliby Państwo wziąć udział w konkursie, prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz wypełnienie karty zgłoszenia. Dokumenty oraz szczegóły dostępne pod linkiem:

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 października 2023 r.