11 września 2011 r. wszyscy mieszkańcy i zaproszeni goście zebrali się na gościńcu pod bocianem aby bawić się na imprezie kulturalno – rekreacyjnej „Mosty – świętujemy z Naturą 2000”.
W organizację imprezy zaangażowali się mieszkańcy Mostów. Panie przygotowały pyszne potrawy, było coś na słono i na słodko, pyszne ciasta, potrawy z ryb i mięsa, wszystko znikało ze stołu.
Kto się posilił mógł oglądać występy na tarasie. Do Mostów zaproszono zespół „Wrzeciono”, chór z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu pod batutą Elżbiety Szpil, a także grupę cyrkową z Zaliszcza „Mali wytrwali”.
Aby przybliżyć zebranym na imprezie na jakim terenie się znajdujemy, ornitolog Marek Kołodziejczyk wygłosił wykład o otaczającej nas przyrodzie. Na zakończenie ornitolog przygotował konkurs przyrodniczy, najlepiej znającymi przyrodę okazały się dzieci, wygrywając w tym konkursie z dorosłymi.
Organizatorzy przygotowali również konkurs historyczny o wsi Mosty. Najlepiej znająca historię swojej wsi okazała się Wiktoria Zielonka z Mostów. Gratulujemy zwycięzcom!
Podczas imprezy publiczność mogła oglądać wystawę zdjęciowo-historyczną, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzięki tej wystawie zdjęcia leżące głęboko w starych kufrach ujrzały światło dzienne, a oglądający mogli poznać historię Mostów. Przypomnieniem jak dawniej w Mostach bywało była także przygotowana przez mieszkanki Mostów wystawa rękodzieła ludowego, ubrań i przedmiotów używanych dawniej na wsi.
Serdeczne podziękowania należą się mieszkańcom Mostów za przygotowanie tak wspaniałego spotkania integracyjnego.

 

<<< Zapraszamy do galerii >>>

 

Dodatkowe informacje