4 września 2011r. mieszkańcy wsi Rusiły oraz licznie przybyli goście nie tylko z gminy Podedwórze wspólnie bawili się na Imprezie kulturalno-rekreacyjnej „Święto pieczonego prosiaka we wsi Rusiły”
Wszyscy przybyli na imprezę, po raz pierwszy organizowaną we wsi Rusiły spędzili czas w przyjaznej atmosferze, wspólnej zabawie, rozmowach oraz degustacji przygotowanych wyrobów.
A było w czym wybierać. Mieszkanki wsi Rusiły wykazały się dużymi zdolnościami cukierniczymi piekąc przepyszne i bardzo różnorodne ciasta, potwierdzeniem ich smaku był fakt, że znikały z ustawionych tac w mgnieniu oka. 
Niech żałują Ci, którzy nie zdążyli spróbować.
Przygotowane wędliny przez Mariana Miszczuka cieszyły się nie mniejszym wzięciem. Ustawiła się kolejka chętnych do spróbowania „Kaszanki Marianka”, ”Szynki wędzonej  w dymie dębowym” , „ kiełbasy białej z Brataszówki”, „Wątrobianki”, „Salcesonu rusiłowskiego z pożyrki” i wielu innych.
Punktem programu, na który czekali zebrani była degustacja „pieczonego prosiaka", którego pieczenie odbywało się w trakcie trwania imprezy, zebrani mogli przyjrzeć się całemu procesowi pieczenia, degustacja więc tym bardziej przyciągała wszystkich zebranych, smakowity zapach jaki się unosił był w stanie skusić każdego.
To wszystko było dla ciała, ale oczywiście było też dla ducha.
Na scenie pięknie udekorowanej, wystąpił zespół „Rumenok”, grupa cyrkowa „Mali wytrwali” i zespół „Wrzeciono”.
Ale to, na co wszyscy czekali to był występ mieszkańców wsi Rusiły w przedstawieniu „Między Brataszówką, a Ostrówkami" , z humorem odegrano obrzęd swatów. Publiczność reagowała brawami i śmiechem, co jest najlepsza recenzja dla „aktorów”, jeśli nawet są amatorami.

Mieszkańcy przygotowali wystawę zdjęciowo-historyczną o historii swojej wsi i jej mieszkańcach, zorganizowali piękne stoisko z wyrobami rękodzieła ludowego.

Organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami. Konkurs historyczny dla dzieci i dorosłych przygotowała Pani Teresa Wilkowska. Konkurs sprawnościowy Marcin Andrysiuk.
Niedzielna impreza zakończyła się zabawą taneczna z zespołem „METAF”

W tym miejscu należą się bardzo duże podziękowania wszystkim zaangażowanym mieszkańcom wsi Rusiły za włożona pracę i poświecony czas.
Warto było!

Zapraszamy do galerii:

 <<<dekoracje>>>

<<<reportaż>>>

<<<wystawa>>>


Dodatkowe informacje