Sprawozdanie z realizacji zadań projektu POKL.09.01.01-06-035/09 ,,Przyjazne przedszkole w gminie Podedwórze” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

w okresie od 02 listopada 2009 r. do 29 stycznia 2010 r. odbyły się:

6. XI. 2009 r. – wycieczka do Lublina do Cinema City na projekcję filmu Walta Disneya pt. „Odlot”. Przedszkolaki wyszły z kina pod wielkim wrażeniem po tym, jak obejrzały ciekawy film trójwymiarowy, pełen zabawnych perypetii staruszka Carla Fredricksena i jego towarzysza – młodego skauta Russela

9. XI. 2009 r. – wyjazd na basen do Białej Podlaskiej; był to już kolejny kontakt przedszkolaków z pływalnią AWF, gdzie oddawały się zabawom w wodzie i kontynuowały naukę pływania pod bacznym okiem ratownika.

12. XI. 2009r. – rodzice, nauczyciele, władze gminy, dyrektor ZPO, koordynator projektu, zgromadzili się na uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości. Wspólnie z dziećmi uczcili ważną datę w historii naszego kraju, składając wieniec pod pomnikiem bohaterów poległych za wolność naszej Ojczyzny i biorąc udział w symbolicznym biegu niepodległościowym.
Następnie wójt Gminy w towarzystwie 6 letniej Wiktorii Kozioł, otworzyli uroczyście plac zabaw, urządzony dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego.

19. XI. 2009r. w ramach zajęć zawodopoznawczych odbyło się spotkanie z pielęgniarką. Pani Grażyna Ożygałło – pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Podedwórzu jest dzieciom dobrze znana, wiele z nich miało osobisty kontakt z panią w czasie choroby czy bilansów zdrowia. U niektórych z nich na widok białego fartucha dostrzec można było przerażenie w oczach, ale po chwili atmosfera stała się ciepła i przyjazna. Przedszkolaki dowiedziały się wiele o specyfice zawodu, o tym jak jest to zawód potrzebny, wymagający jednak wielkiego zaangażowania i poświęcenia w niesieniu pomocy ludziom. Dzieci opowiadały również o własnych doświadczeniach w kontaktach z pielęgniarką, o robieniu zastrzyków, pobieraniu krwi, opatrywaniu ran, itp.

Dodatkowe informacje