Od 1 lutego 2023 r. możesz złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy, trwający od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.
Jak możesz złożyć wniosek o 500+?
W tym roku wniosek o świadczenie 500+ będziesz mógł złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS dostępnej na urządzeniach mobilnych. Aplikację możesz pobrać ze sklepów Google Play oraz App Store.

Załączniki:
Pobierz plik (ulotka_TPK_A4_3DL_do_druku2.pdf)ulotka[PDF]895 kB

Gminny Komisarz Spisowy Monika Mackiewicz- Drąg informuje, że decyzją Dyrektora Centralnego Biura Spisowego, podjętą w porozumieniu z Generalnym Komisarzem Spisowym, termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

Pozostałe warunki naboru pozostają bez zmian.

W związku z informacjami od służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców, dotyczącymi utrudnień w dotarciu pod wskazany adres, przypominamy o konieczności prawidłowego oznaczenia posesji.

Właściciele oraz użytkownicy nieruchomości zobowiązani są do umieszczenia w widocznym miejscu na budynku lub na ogrodzeniu (bramie) nieruchomości tablicy z nadanym numerem porządkowym nieruchomości. Tablice z numerami porządkowymi nieruchomości powinny być czytelne, widoczne oraz utrzymywane w należytym stanie.

Pamiętajmy, że prawidłowe oznaczenie posesji w znaczny sposób przyczynia się do szybszego dotarcia na miejsce służb ratunkowych i odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
Ratownicy poszukujący nieoznakowanej posesji tracą cenne sekundy, minuty, które mogą uratować czyjeś życie.
Warto zadbać o bezpieczeństwo własne i domowników.

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lubinie Wydział Polityki Społecznej mając na względzie dobro osób niepełnosprawnych, starszych i niesamodzielnych przebywających w instytucjach całodobowej opieki, zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie się jako wolontariusze, którzy mogliby wspomóc personel domów pomocy społecznej w opiece nad mieszkańcami w związku z trwającym stanem epidemii.

Zgłoszenia prosimy kierować do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Podedwórzu
telefonicznie p
od numerem telefonu 518 042 353 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia zostaną przekazane do Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lubinie .

Zmiana miejsca spotkania dotyczącego konsultacji społecznych w Hołownie❗️ Zapraszamy mieszkańców wsi Antopol, Hołowno i Kaniuki już jutro na konsultacje społeczne do Ośrodka Edukacji Regionalnej. Zdecydujmy wspólnie o kierunkach rozwoju naszej gminy, każda opinia jest ważna. Liczymy na Waszą obecność❗️

Dodatkowe informacje