Torby, torebki, reklamówki….
Troska o dobro naturalne naszej planety coraz częściej wpływa na świadomy wybór konsumentów podczas codziennych zakupów. Coraz popularniejszym trendem jest „bycie eko”. Klienci sklepów bardziej świadomie wybierają produkty, które nie zawierają szkodliwych składników, a ich opakowania są zrobione z materiałów przyjaznych środowisku. Torebka foliowa jest lekka, przyjemna, trwała, ale używamy jej kilka minut – potem wyrzucamy do kosza. Produkcja torebki foliowej trwa sekundę, a jej rozkład nawet kilkaset lat. Trafiają one na wysypiska, do rzek i oceanów – co stanowi ogromne zagrożenie dla zwierząt. Ssaki i ryby mylą często torby foliowe z jedzeniem, co skutkuje licznymi chorobami. Jeśli nie zmienimy swoich przyzwyczajeń to w 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb.

Zmieńmy zatem nasze dotychczasowe przyzwyczajenia na coraz bardziej popularne torby bawełniane lub papierowe wykonane w 100% z naturalnych składników, które są odporne na uszkodzenia, i mają stylowy i modny wygląd.
A co z butelkami? Każdego dnia sprzedaje się miliony butelek plastikowych, co stanowi ogromny problem dla ludzkości. Większość z nich nie jest zutylizowana przez co zalega w środowisku przez setki lat. Z czasem wydobywają się z nich szkodliwe substancje, które przenikają do gleby, powietrza i wody. Aby nie doprowadzić do katastrofy ekologicznej, w trosce o nasze zdrowie, podczas zakupów decydujmy się na szklane butelki lub stosujmy specjalne filtry do wody.
Eko dzieci
Pomyślmy również o zdrowiu naszych najmłodszych domowników. Wybierajmy zabawki przyjazne środowisku, które ograniczają liczbę elementów wykonanych z plastiku. Ekologiczne zabawki są bezpieczne, pozbawione toksycznych substancji, BPA, ołowiu i PCV. Wykonane są z drewna, bambusa, papieru czy kauczuku oraz plastiku pochodzącego z recyklingu. Dzieci uczą się poprzez zabawę – są też doskonałymi wzrokowcami – dlatego wybierajmy zabawki które są małe i kolorowe np. drewniane klocki, układanki, gry planszowe, warcaby, kuchnie drewniane.
Zwiększajmy swoją świadomość tak, aby nasz dom był zgodny z naturą, a nasze życie stało się o wiele lepsze.

Dodatkowe informacje