Szanowni Państwo!

W związku z XXIII, jubileuszową edycją ogólnopolskiego konkursu „Sposób na sukces” organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie mającego na celu docenienie najlepszych działań kreujących przedsiębiorczość na obszarach wiejskich chcemy poinformować Państwa o szczegółach i zachęcić do wzięcia udziału.

Ideą konkursu organizowanego od 2000 roku jest promocja przedsiębiorczości na obszarach wiejskich i w miastach do dwudziestu tysięcy mieszkańców, promocja innowacyjnych rozwiązań sprzyjających podnoszeniu jakości życia na obszarach wiejskich, będących przykładami tworzenia i wdrażania „innowacji”, docenienie działań na rzecz ograniczania skutków niekorzystnych zmian klimatu oraz zmniejszenia ubóstwa na obszarach wiejskich, ze szczególnym wsparciem zatrudniania osób z grup defaworyzowanych na rynku pracy.

Pod uwagę brana jest popularyzacja przedsięwzięć efektywnie zrealizowanych przy wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i innych programów pomocowych.

Laureaci, których przedsięwzięcia nagradzane są w konkursie, wykazują nie tylko aktywną przedsiębiorczą postawę, lecz stanowią znakomity przykład skutecznego i efektywnego wykorzystania w swojej działalności zewnętrznych źródeł finansowania. Upowszechnianie tych przykładów staje się inspiracją dla osób, które chcą realizować kolejne ciekawe przedsięwzięcia na obszarach wiejskich.

Inicjatywie tej od 2011 roku patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Warunki przystąpienia do konkursu:

Do XXIII edycji konkursu „Sposób na Sukces” mogą być zgłaszane przedsięwzięcia uruchomione w okresie od 1 lipca 2021 r. do 28 lutego 2023 r.

Karty zgłoszenia udziału w konkursie należy przesyłać w terminie do 15 kwietnia 2023 r.

bezpośrednio do Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, na adres: ul. Pszczelińska 99,

05-840 Brwinów, z dopiskiem: Konkurs ,,Sposób na Sukces” lub do wojewódzkiego ośrodka doradztwa rolniczego właściwego dla miejsca realizowanego przedsięwzięcia.

Regulamin Konkursu oraz dokumenty do pobrania dostępne są pod adresem:

https://www.cdr.gov.pl/dzialania/konkursy/sposob-na-sukces

 

Małgorzata Modzelewska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 22 125 62 44

Izabela Sarba – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 22 125 62 41

Karol Wasiewicz – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 22 125 62 45

Dodatkowe informacje