W dniu 3 maja 2022 r. w naszej gminie odbyły się uroczyste obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maj połączone z obchodami Dnia Strażaka.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu. Po nabożeństwie nastąpiło złożenie wieńców pod pomnikami upamiętniającymi walczących za Ojczyznę oraz pod figurą św. Floriana – patrona Strażaków.
Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy remizie OSP w Podedwórzu. W jej trakcie wręczono nagrody laureatom Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom” i Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nagrody w obu konkursach zostały ufundowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Obchody rocznicy Konstytucji 3-Maja uświetniły występy uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia, a w szczególności dla Was drodzy mieszkańcy i przybyli goście za poświęcony czas i chęć wspólnego świętowania.

 

Dodatkowe informacje