Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz siódmy ogłosiła konkurs na „Najlepszy produkt turystyczny województwa lubelskiego 2009„ w związku z czym nasza Gmina w terminie do 30 lipca zgłosiła produkt turystyczny pod nazwą „Edukacja regionalna i przyrodnicza w Krainie Rumianku”.

$nbsp;$nbsp;$nbsp;$nbsp;$nbsp;W dniu 7 września 2009r w Trybunale Koronnym w Lublinie zostały ogłoszone wyniki tego konkursu, a zgłoszony przez nas produkt otrzymał wyróżnienie. Wyróżnienie odebrali Wójt Gminy Krzysztof Chilczuk i Sekretarz Gminy Jolanta Burzec. Tym samym znaleźliśmy się w gronie bardzo zacnych instytucji i organizacji, które zgłaszały swoje produkty.

      Jest to kolejna nagroda w tej dziedzinie, co potwierdza tylko nasze dobre kierunki działań, a mianowicie wykorzystanie bogactwa kulturowego i przyrodniczego gminy Podedwórze do stworzenia kompleksowego produktu turystycznego opartego o turystykę aktywną, ekoturystykę, turystykę edukacyjną i dziedzictwo kulturowe tej części Polesia Lubelskiego.

Należy poza innymi kierunkami działań w tej właśnie dziedzinie upatrywać dalszego rozwoju naszej gminy.

      Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonała Kapituła oceniające zgłoszone produkty, której przewodniczył Piotr Franaszek Prezes Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, a jednocześnie pełniący obowiązki Dyrektora Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

$nbsp;$nbsp;$nbsp;$nbsp;$nbsp;Organizatorem produktu jest Stowarzyszenie na rzecz aktywizacji mieszkańców Polesia Lubelskiego, które przygotowało kartę zgłoszenia.

Dodatkowe informacje