Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski zasłużonych działaczy społecznych. Wśród wyróżnionych znaleźli się działacze z całej Polski. Między innymi Pani Gabriela Bilkiewicz ze Stowarzyszenia Aktywizacji Polesia Lubelskiego „Kraina Rumianku”


     Za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej. Order ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Serdecznie gratulujemy Pani Gabrieli i życzymy dalszych sukcesów!

Dodatkowe informacje