Akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Również w naszej gminie organizowana jest akcja sprzątania świata.
Zespół Placówek Oświatowych, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Urząd Gminy zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego sprzątania w poniedziałek 24 kwietnia 2023r. o godzinie 10:00 w miejscach wskazanych na plakacie.
Wspólnie zadbajmy o porządek w naszej Małej Ojczyźnie

Plakat - Dzień Ziemi w gminie Podedwórze

DZIEŃ ZIEMI W GMINIE PODEDWORZE 24 KWIETNIA 2023 GODZ. 10:00
AKCJA SKIEROWANA JEST DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW GMINY PODEDWÓRZE
Plan wydarzenia:
8:45 - Lekcja edukacyjna prowadzona przez pracownika MZC we Włodawie na hali gimnastycznej w budynku ZPO w Podedwórzu
10:00 - Rozpoczęcie sprzątania w wybranych miejscowościach w Gminie Podedwórze
12:30 - Ognisko na placu ZPO w Podedwórzu

Miejsca wymarszu:
ANTOPOL- PARK
HOŁOWNO - OŚRODEK EDUKACJI REGIONALNEJ
ZALISZCZE - SKLEP
RUSIŁY - REMIZA
PODEDWÓRZE - URZĄD GMINY
BOJARY - REMIZA

Zachęcamy mieszkańców do włączenia się do akcji posprzątania naszej Małej Ojczyzny!
ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ W MIEJSCACH WYMARSZU WORKI NA ŚMIECI, RĘKAWICZKI I WODĘ PITNĄ

Dodatkowe informacje