Projekt pod takim tytułem Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego realizuje od kwietnia br. do końca 2022roku. Zrealizowano już szereg warsztatów dla pracowników Stowarzyszenia i mieszkańców gminy Podedwórze: tworzenia przydomowych ogródków ziołowo-kwiatowych, warsztaty zielarskie, 2 osoby skierowaliśmy do Polskiego Instytutu Zielarstwa na 3-semestralny kurs Zielarz Fitoterapeuta. Podczas warsztatów została także zbudowana wspólnie z mieszkańcami tężnia solankowa, która umieszczona w 100-letnim spichlerzu służy mieszkańcom do leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych.

W październiku Naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przeprowadzą z uczniami ZPO w Podedwórzu szkolenia na temat ochrony bioróżnorodniości połączone z budowaniem "hoteli dla owadów". Do końca roku będą kontynuowane warsztaty zielarskie pod hasłem " Zioła w medycynie ludowej, kuchni i kosmetyce". Zaplanowany jest także remont poddasza na Manufakturze Zielarskiej na suszarnię ziół. Dzięki otrzymanej dotacji bardzo bogaty w różnorodne warsztaty i działania będzie także 2022 rok, o czym na bieżąco będziemy informować. Zapraszamy mieszkańców powiatu parczewskiego do sauny i chaty solnej, których działanie jest zbawienne dla zdrowia zwłaszcza w okresie jesiennym kiedy szczególnie podatni jesteśmy na przeziębienia. Seanse w grocie solnej są szczególnie polecane dla osób po chorobie covidowej. Serdecznie zapraszamy do Krainy Rumianku! Zarząd Stowarzyszenia

 

 

 

 Projekt współfinansowany z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu NOWE FIO na lata 2021-2030.

 

Dodatkowe informacje