Uroczystość Poświęcenia i otwarcia parkingu w Podedwórzu odbyła się 23 sierpnia 2009 r.

Uroczystość Poświęcenia i otwarcia parkingu wybudowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z działania Odnowa i rozwój wsi, jako operacja „Budowa Parkingu w miejscowości Podedwórze dla zagospodarowania przestrzeni publicznej”.

Uroczyste otwarcie rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, którą odprawił Ks. Kanonik Jan Liwak, w intencji inwestycji gminnych i parafialnych, a następnie poświęcił parking.

Uroczystość odbyła się w obecności:
1. Wicemarszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego,
2. Starosty powiatu parczewskiego Waldemara Wezgraja,
3. Wójta gminy Podedwórze Krzysztofa Chilczuka
4. Radnych Rady Gminy Podedwórze z przewodniczącym Arturem Becherem,
5. Mieszkańców miejscowości Podedwórze i gminy Podedwórze,

Chlubną dla naszej gminy informację podał marszałek Sławomir Sosnowski. Powiedział, iż parking jest pierwszą w województwie lubelskim otwartą inwestycją z obecnego okresu programowania PROW 2007-2013 w działaniu Odnowa i rozwój wsi.

Przy tej okazji oficjalnie ogłoszono, że Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu rozpoczyna inwestycję z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z działania Odnowa i rozwój wsi, jako operacja „Odnowa zabytkowego zespołu kościelnego wraz z zagospodarowaniem otaczającej go przestrzeni”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości w naszej galerii.

KCh