Zapraszamy do zapoznania się z projektem pt. „Wirtualny Obszar Turystyczny", który został zrealizowany w ramach działania 421 „Wdrażanie projektów współpracy". Spacer wirtualny powstał we współpracy z czterema partnerami tj.: Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań", Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza", Lokalną Grupą Działania „Zielone Mosty Narwi", Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Orzyc-Narew". Głównym celem operacji było przedstawienie obszaru partnerskich LGD poprzez pokazanie zasobów kulturowych, historycznych i przyrodniczych. Ogromne bogactwo historyczne i przyrodnicze naszych terenów może stanowić atrakcję turystyczną nie tylko dla mieszkańców, ale również dla gości z dalszych zakątków kraju, a nawet świata. W ramach projektu zostały wykonane m.in. Wirtualne Spacery po terenach gmin z województwa mazowieckiego i lubelskiego w tym sześć z powiatu parczewskiego i jedna z powiatu lubartowskiego (Gmina: Parczew, Dębowa Kłoda, Podedwórze, Jabłoń, Milanów, Siemień, Ostrów Lubelski). Ich głównym zadaniem jest prezentacja danego miejsca z punktu widzenia obserwatora. Poruszając panoramą można symulować obracanie się wokół własnej osi. Spacer jest dostępny na stronie internetowej LGD „Jagiellońska Przystań" jak i stronach w/w partnerów. W spacerach zostały przedstawiane najciekawsze miejsca z lotu ptaka a także z ziemi. Na wirtualnym SPACERZE oprócz wspaniałych krajobrazów, znalazły się też obiekty architektury sakralnej. Wszystkie zabytki i atrakcje zostały opisane i przetłumaczone w 8 językach: polski, angielski, ukraiński, litewski, białoruski, francuski, niemiecki, rosyjski. Poruszając kursorem za pomocą myszki można odbyć ciekawą podróż i obejrzeć zabytki nie tylko z zewnątrz, ale także w wewnątrz. W ramach projektu zostały wydane także przepiękne albumy z atrakcjami i zabytkami terenu dwóch partnerów projektu.

Po obejrzeniu wirtualnego spaceru pozostaje już tylko zaplanowanie wycieczki i zwiedzenie przepięknych zakątków LGD „Jagiellońska Przystań".

Instrukcja obsługi strony:
Na spacer po naszym terenie wchodzimy klikając na logo LGD "Jagiellońska Przystań",a następnie na flagę z wybranym językiem z okienka.
Na drugiej i trzeciej panoramie niektórych gmin (panorama lotnicza 150 m i 50 m) zamieszczone są krótkie filmiki promujące gminę. Ze spaceru można wysłać pocztówkę wirtualną. Spacer można udostępnić na facebooku, twitterze, Google, Linkedin. Zawiera on mapy zwiedzanego terenu, galerię zdjęć i gry edukacyjne.