Lubelski Urząd Wojewódzki w Lubinie Wydział Polityki Społecznej mając na względzie dobro osób niepełnosprawnych, starszych i niesamodzielnych przebywających w instytucjach całodobowej opieki, zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o zgłaszanie się jako wolontariusze, którzy mogliby wspomóc personel domów pomocy społecznej w opiece nad mieszkańcami w związku z trwającym stanem epidemii.

Zgłoszenia prosimy kierować do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Podedwórzu
telefonicznie p
od numerem telefonu 518 042 353 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia zostaną przekazane do Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lubinie .

Zmiana miejsca spotkania dotyczącego konsultacji społecznych w Hołownie❗️ Zapraszamy mieszkańców wsi Antopol, Hołowno i Kaniuki już jutro na konsultacje społeczne do Ośrodka Edukacji Regionalnej. Zdecydujmy wspólnie o kierunkach rozwoju naszej gminy, każda opinia jest ważna. Liczymy na Waszą obecność❗️

     W dniach od 24 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. potrwa przeprowadzka Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Parczewie. Zmienia on siedzibę z dotychczasowej lokalizacji w budynku przy ul. Warszawskiej 24 do budynku przy ul. Wojska Polskiego 21 (budynek Rejonu Dróg Wojewódzkich).
      W wymienionym terminie nie będzie realizowana obsługa spraw i interesantów.
    Wnioski o wydanie wypisu, wyrysu, zaświadczeń, o dokonanie zmian danych objętych ewidencją gruntów i budynków, wyłączenia gruntów z produkcji rolniczej, udostępnianie materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, zgłoszeń prac geodezyjnych, zawiadomień o zakończeniu zgłoszonych prac można składać na Biurze Obsługi Klienta, bądź drogą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Natomiast ich rozpatrywane nastąpi od 1 września 2020 r.
     Starostwo Powiatowe w Parczewie przeprasza za ewentualne niedogodności w obsłudze klientów i prosi o wyrozumiałość.

Załączniki:
Pobierz plik (0167_200819083533_001.pdf)Informacja[PDF]337 kB

Dnia 10.08.2020 r. odbyło się spotkanie dotyczące cieków wodnych na terenie gminy Podedwórze. Spotkanie miało charakter terenowy.

Wzięli w nim udział:

Drodzy Mieszkańcy!
Informujemy, że na dzień 17 sierpnia 2020 na terenie Gminy Podedwórze nie przybywa żadna osoba z pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. 7 osób objętych jest kwarantanną. Liczba aktywnych przypadków zachorowań na COVID-19 na terenie powiatu parczewskiego wynosi obecnie 9. Miasto Biała Podlaska objęte zostało tzw. "żółtą strefą".
 
Z uwagi na ostatnie zachorowania w dalszym ciągu prosimy o ograniczenie wizyt osobistych w urzędach i instytucjach, zachowanie dystansu społecznego, wszelkich zlecanych środków ostrożności oraz zasad higieny.  

Dodatkowe informacje