Projekt Ochotniczej Straży Pożarnej w Podedwórzu
Ochotnicza Straż Pożarna w Podedwórzu wspólnie z Wójtem Gminy Podedwórze realizuje projekt pn. “Ludwik Kraszewski – pilot Dywizjonu 303” dofinansowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Głównym celem jest powstanie w naszej gminie muralu, upamiętniającego lokalną postać, Ludwika Kraszewskiego. Ten polski żołnierz był pilotem znanego chyba wszystkim słynnego Dywizjonu 303.

W ramach projektu został już wyświetlony film “Dywizjon 303” dla mieszkańców gminy Podedwórze. Ponad to w okresie od września do października dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej zostanie zorganizowany wyjazd do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i konkurs o książce “Dywizjon 303”.

11 listopada 2021r. odbędzie się uroczystość odsłonięcia muralu:

– Msza Święta

– przemarsz pod mural

– odsłonięcie muralu

– część artystyczna na hali sportowej w Podedwórzu

Gratulujemy OSP w Podedwórzu tak ciekawych działań i chęci odkrywania naszej lokalnej historii.