Na budynku Urzędu Gminy zostały zamontowane urządzenia umożliwiające dostęp do Internetu dla mieszkańców, turystów, osób odwiedzających naszą gminę.

Urządzenie nadawcze ma zasięg ok 300 metrów od budynku. Hotspot został uruchomiony i w całości sfinansowany dzięki projektowi "Wrota Lubelszczyzny" Aby korzystać z Internetu za pomocą HotSpot-a wystarczy mieć komputer, tablet, telefon wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową (WiFi).

Zasady uruchomienia:

Aby uzyskać dostęp do sieci HotSpot należy dokonać autoryzacji użytkownika wysyłając SMSa o treści TC.LUBELSKIE na numer 70068 (koszt wysłania wiadomości to 0,61PLN z VAT). Otrzymany kod potwierdzający jest hasłem dostępowym do usługi za pomocą którego można dokonać wielokrotnego logowania do systemu w obrębie wszystkich punktów HotSpot wybudowanych w ramach projektu "Wrota Lubelszczyzny" - nie istnieje konieczność wysyłania SMSa po każdorazowym zakończeniu sesji. Ponowne wysłanie SMSa jest niezbędne tylko w momencie zagubienia kodu potwierdzającego - wówczas wysyłając SMSa otrzymamy nowy kod dostępu do swojego konta.

Jako numer telefonu wpisujemy numer telefonu z którego został wysłany SMS z liczbą 48 z przodu, np. jeśli SMS został wysłany z numeru 699123456 to w polu numer telefonu nalezy wpisac: 48699123456, zaś w pole kod dostepu otrzymany kod dostepu duzymi literami.

Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Plus GSM, Orange, Play.

Wymaganym przez Prezesa UKE warunkiem świadczenia bezpłatnej usługi dostępu do Internetu jest wprowadzenie następujących minimalnych ograniczeń:
1. Wysyłanie i odbieranie danych z maksymalną prędkością połączenia – nie więcej niż 512 kbit/s;
2. czas jednorazowej sesji w ramach dostępu nieodpłatnego nie będzie dłuższy niż 60 minut, przy czym ograniczenie połączenia dotyczyć będzie:
a. urządzenia końcowego lub
b. użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.
3. Miesięczny limit transferu danych – nie więcej niż 750 MB dla użytkownika;
4. Przyznanie użytkownikowi lub urządzeniu końcowego indywidualnego kodu dostępu do sieci Internet w celu rozliczania ograniczeń.