Dnia 15 czerwca 2014r. w świetlicy wiejskiej w Opolu odbyła się uroczysta promocja publikacji pt. „Gmina Podedwórze w rysunku i malarstwie” , wernisaż prac wykonanych na warsztatach przez młodzież, studentów i osoby dorosłe, pod nadzorem artystki multimedialnej Małgorzaty Ewy Czernik oraz wystawa "Hołowno i okolice" Janusza Cyfrowicza.
     Na wernisażu i promocji publikacji zaszczycił nas swoją obecnością m.in. Jerzy Szwaj – Radny Województwa Lubelskiego, prof. Czyżewski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego,
Aleksander Wołos - malarz światowej sławy, Jadwiga Ogłozińska - instruktor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Parczewie, regionaliści: Józef Bazyluk, Ryszard Hołod wydawca publikacji Wojciech Olech oraz mieszkańcy naszej gminy.
     Wydana publikacja „Gmina Podedwórze w rysunku i malarstwie” ma na celu ukazanie tradycji historyczno-kulturowej Gminy oraz promowanie piękna lokalnego krajobrazu i przyrody.
Całą uroczystość uświetnił występ zespołu „misic fun” z Wisznic.
     Uczestnicy promocji poczęstowani zostali przez organizatorów ciastem, kawą i herbatą.  Informujemy,  że  publikacja jest do nabycia bezpłatnie  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Podedwórzu,. a także  na stałe będzie w ekspozycji zbiorów Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu.

Zdjęcia już niebawem...