W dniu 17 stycznia 2010 r. w Gimnazjum w Jabłoniu odbył się już X Przegląd Kolęd i Pastorałek.

W przeglądzie wzięły udział zespoły z gmin powiatu parczewskiego.

Naszą gminę reprezentowały dwa zespoły „Rumenok” z Hołowna, który zaprezentował pastorałkę „Po kolędzie” oraz zespół Wrzeciono” z Podedwórza z kolędą „Gwałtu, gwałtu pastuszkowie

Przegląd jest okazją do spotkania się zespołów, wspólnego śpiewania oraz zabawy.

Warto takie spotkania organizować a kolędy i pastorałki to wdzięczny temat do śpiewania. Odbywa się też w okresie poświątecznym gdzie jeszcze widnieją dekoracje przypominające nam ten piękny okres.

Wszystkim organizatorom bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie zarówno części oficjalnej jak też poczęstunku.

Chcielibyśmy wierzyć, że za rok spotkamy się ponownie.

W imieniu zespołów z gminy Podedwórze jeszcze raz dziękujemy

{phocagallery view=category|categoryid=50||limitstart=0|limitcount=8|fontcolor=#B88A00| detail=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|}