17 maja br. w Podedwórzu odbyły się Powiatowe Eliminacje XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego. Dzieci ze szkół podstawowych – wybrane w eliminacjach gminnych - recytowały wybrane przez siebie utwory różnych twórców. Wszystkie zaprezentowały bardzo wysoki poziom wykonania, dlatego też wybór tych najlepszych nie był łatwy. Komisja w składzie: Bogumiła Sarnowska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie (przewodnicząca), Anna Oleszczuk – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Parczewie (członek) i Małgorzata Semeniuk – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Podedwórzu (członek) przyznała cztery nominacje, 6 wyróżnień i 2 nagrody specjalne.

Zwycięzcami etapu powiatowego i przepustkę do eliminacji wojewódzkich otrzymali:
- w kategorii klas I – III:
Faustyna Kucyk ze Szkoły Podstawowej w Jabłoniu,
Aleksandra Świć ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Parczewie;
- w kategorii klas IV – VI:
Roksana Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie,
Bartosz Jadwiżuk ze Szkoły Podstawowej w Sosnowicy.
Komisja wyróżniła 6 recytatorów: Dianę Piecak (ze Szkoły Podstawowej w Juliopolu), Julię Szewczyk (ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie), Annę Czarnacką (ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Parczewie), Oliwię Langę (ze Szkoły Podstawowej w Milanowie), Kacpra Maksymiliana Malczewskiego (z Zespołu Placówek Oświatowych w Jabłoniu) i Emilię Samorańską (z Zespołu Szkół w Milanowie). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury w Parczewie.
Komisja przyznała również dwie nagrody specjalne ufundowane przez p. Artura Bechera – przewodniczącego Rady Powiatu Parczewskiego. Otrzymali je najmłodsi uczestnicy konkursu – pierwszoklasiści: Kacper Nurzyński (z Zespołu Placówek Oświatowych w Podedwórzu) oraz Kacper Rejch (ze Szkoły Podstawowej w Sosnowicy).
Wszyscy uczestnicy powiatowych eliminacji XXXV MKR w Podedwórzu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książkę „Gmina Podedwórze w rysunku i malarstwie” oraz materiały promocyjne ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Podedwórzu.