W sobotę 27 września 2014r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie odbyło się Święto Kultury Ziemi Parczewskiej, w którym brało udział siedem gmin powiatu parczewskiego w tym również  gmina  Podedwórze. Jedną z głównych atrakcji imprezy był konkurs „Nasza Gmina wizytówką powiatu parczewskiego”. Oceniane było stoisko promujące gminę, młody talent oraz zespół ludowy. Na stoisku przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną wspaniale prezentowały się potrawy regionalne do degustacji takie jak: patelniki, racuchy na skisłym mleku, baba ziemniaczana, krokiety z kapustą i grzybami, zupa zalewajka, kapuściane zawijańce, smalec, ogórki małosolne, chleb na zakwasie oraz ciasto. Dodatkowo stoisko ozdobione było kompozycjami kwiatowymi przygotowanymi przez Panią Sylwię Ochnio–Wieliczko z Podedwórza, wyrobami garncarskimi Pana Krystiana Nowaka z Podedwórza, obrazami wykonanymi haftem krzyżykowym przez Panią Annę Kotyrę i Iwonę Ostapiuk z Opola oraz przetworami z domowej spiżarni. Jako młody talent wystąpiła Wiktoria Zielonka z Mostów natomiast zespół ludowy reprezentowało „Wrzeciono” pod kierownictwem Pani Jolanty Burzec.

Przy wspólnym zaangażowaniu, po raz pierwszy gmina Podedwórze zajęła I miejsce zyskując tym samym tytuł wizytówki powiatu parczewskiego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.