GMINA PODEDWÓRZE przystąpiła do prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji RP projektu „Pod biało – czerwoną, który zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920. 

Inicjatywa zakupu zależy jednak od mieszkańców Gminy - warunkiem uzyskania dofinansowania jest zebranie  minimum 100 głosów poparcia dla projektu. W związku z tym  zwracamy się z gorącą prośbą do mieszkańców gminy o oddanie swojego głosu. Głos można oddać klikając w poniższy  link:

ODDAJ GŁOS POPARCIA

W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewidziany jest udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie. Im większa liczba mieszkańców zagłosuje, tym większe prawdopodobieństwo na udział Premiera RP w uroczystości.

 „Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także godnie upamiętnieni zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to także dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Więcej informacji o projekcie: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona

Dodatkowe informacje