W Bibliotece w Podedwórzu zarejestrowało się w sztabie 16 osób (dzieci, młodzież i dorośli) do akcji zorganizowanej przez Panią Sołtys Podedwórza Monikę Turkiewicz wspólnie z Biblioteką Publiczną w Podedwórzu. Mimo licznych ograniczeń związanych ze stanem epidemii oraz nieprzychylnej pogody udało się zrealizować cel. Mieszkańcy pokazali, iż losy naszej planety nie są im obojętne. Wyposażeni w rękawiczki, worki oraz “pakiety wzmacniające” zbierali śmieci z pobliskich trawników, ulic i lasów na terenie Gminy Podedwórze. Ku naszej radości w dniu trwania naszej akcji dołączyła do nas pozostała grupa mieszkańców.

*Zostało zebranych 40 worków śmieci!!!*
Dyrektor Biblioteki wraz z pracownikami i Panią Sołtys Podedwórza wyrażają ogromną wdzięczność sponsorom, którzy hojnie wsparli akcję;
* Panu Bogusławowi Szabatowi Sklep ABC w Podedwórzu
* Międzygminnemu Związkowi Celowemu z siedzibą we Włodawie
* Panu Krzysztofowi Chilczukowi
Dzięki sponsorom uczestnicy akcji otrzymali worki, rękawiczki, wodę, zdrowe batoniki oraz upominki z sprzątanie.

Najserdeczniej jednak dziękują wszystkim osobom, które zaangażowały się w sprzątanie naszej Gminy.

Dzięki Wam ten świat staje się lepszy.